Świadomość inwestora co do trendów we współczesnej architekturze pozwoliła na zaprojektowanie budynku prostego w formie, nowoczesnego przy użyciu zróżnicowanych naturalnych materiałów w ciekawych zestawieniach kolorystycznych i fakturowych. W odbiorze zewnętrznym obiekt stanowią dwie przenikające się bryły części mieszkalnej i garażu dwustanowiskowego. Część główna założona na rzucie prostokąta zawierająca kondygnację parteru i poddasza użytkowego została przesklepiona dachem dwuspadowym o kalenicowym układzie w stosunku do granicy frontowej działki. Część garażowa jednokondygnacyjna zamknięta jest stropem, który częściowo będzie wykorzystany jako taras dla sypialni piętra.
Powierzchnia zabudowy wraz z garażem 177,4m2 Powierzchnia całkowita 293,8m2 Powierzchnia użytkowa 235,0m2
Przestrzenne kształtowanie formy budynku wielorodzinnego jest oparte na przenikaniu się wielu prostopadłościennych brył zwieńczonych dwuspadowym dachem stromym. Bryle nadano współczesny charakter uwzględniając obecne trendy w kształtowaniu form, zasady kompozycji oraz nadrzędne założenia funkcjonalne i ergonomiczne. Założono rzut oparty na planie wydłużonego prostokąta. Bryły projektowanych budyneków tworzą jednolitą całość, a równoległy układ budynków powoduje tworzenie się centralnej osi założenia urbanistycznego kierującej wzrok ku dominancie urbanistycznej w rejonie miejsca rekreacji. Charakteru tej dominanty na etapie projektu budowlanego nie okreslono. Elewacje zaprojektowano w postaci płaszczyzn ścian urozmaiconych nierównomiernie powtarzającym się rytmem okien i balkonów. “Gra” poszczególnych elementów domu mieszkalnego wielorodzinnego powstała dzięki zastosowaniu prostych zabiegów architektonicznych takich jak zmienne grubości termoizolacji podkreślone dodatkowo odmienną kolorystyką, cofnięcia i wysunięcia brył, zróżnicowanie materiałowe (tynk-elewacja drewniana / drewnopodobna).
Powierzchnia użytkowa mieszkań: 1675,6m2 Powierzchnia zabudowy: 576,6m2 Powierzchnia całkowita: 2829,3 m2
Projekt domu jednorodzinnego architekta w Poznaniu. Budynek został tak zlokalizowany, aby jednoznacznie wydzielał trzy podstawowe przestrzenie: wejściową dojazdową do garażu. ogrodową Całość jest podporządkowana idei zaprojektowanego domu - przestrzenie zewnętrzne ściśle odpowiadają wewnętrznemu podziałowi funkcjonalnemu. Część wejściowa prowadzi od bramki przejściem pod nawisem budynku do środka domu. Wewnątrz budynku następuje kontynuacja wejścia w postaci długiego holu prowadzącego do części reprezentacyjnej – pokoju dziennego. Na końcu osi głównego wejścia umieszczono otwór okienny sięgający podłogi, otwierając w ten sposób widok na ogród.
Powierzchnia całkowita 205,0 m2 Powierzchnia użytkowa całości 155,7 m2 Powierzchnia zabudowy 121,7 m2